Chtěli bychom dětem zábavnou formou pomoci ke zdravému pohybu při sportu s prvky systému DNS a fyzio

Víme, jak velkou roli hraje zdravý pohyb těla při sportovní zátěži. To že se naše děti hýbou je skvělé, ale ještě lepší by pro ně z dlouhodobého hlediska bylo, kdyby uměli používat k pohybu všechny potřebné svaly, aby netrpěla záda a velké klouby.

Hlavně při jednostranných sportech je třeba kompenzace pohybu pro srovnání těla a také umění ho používat jako celek. Děti často bolí záda, kolena aj. Je to způsobeno nedobře prováděným opakovaným pohybem.

Při našich setkáních se zaměříme na posílení středu těla, uvědomění si celého těla a umění ho používat jako celek. Zábavnou formou propojíme tělo od chodidel až po korunu hlavy. Důležitý je také dech a jeho kvalita i tomuto tématu věnujeme potřebný čas, aby děti uměly dech používat a stal se tak jejich vědomým přítelem na cestě životem.

Spousta dětí se neumí dobře protáhnout, protože zkrácené svaly jsou nepohodlné, a tak je protažení nebaví. Při pravidelném protahování se pohyb stane příjemným a snadnějším. Ukážeme si, jak dělat různé cviky, tak aby si u nich neubližovaly a věděli proč a jak je mají dělat.

Kombinujeme prvky DNS, jógy, fyzioterapie, prostě všeho co vede ke zdravému pohybu😊

To a ještě více bychom chtěli dopřát dětem, aby se jim dobře a s chutí sportovalo a nic je nebolelo. 

Bára a Tomáš

 let sport ok